Madis Pilt

Foto: Erakogu

1.Kuna ja milline oli sinu esimene kokkupuude looduse ja loodusfotograafiaga?

Eluaeg olen elanud kandis, kus mets on ümber aga tõsisem kokkupuude loodusega oli siis, kui peegelkaamera soetasin. See oli 2006. aasta novembris. Esimesed pool aastat möödus loodust kaamerat ja tehnikat tundma õppides. Esimesed arvestatavad pildid hakkasid tulema 2007 aasta suvel.

2.Kõige vaimukam, täbaram või naljakam kogemus seoses pildistamisega?
Mõni aasta tagasi, kui ma alles õppisin kaamerat ja loodust tundma, siis sai põdrale põllul järgi joostud. Lootsin, et ta suvatseb seisma jääda ning mul on võimalus temast pilti teha. Seda võimalust aga ei tulnud ning otsustasin jälitamise lõpetada. Kogu seda tegevust jälgis pealt põllu äärsele teele lapsega jalutama tulnud naisterahva
s. Ma nüüd ei tea, mis tema asjast arvas aga mind pani muigama küll.

Kõige täbaramad juhtumised on vast ikka kukkumised. Ükskord, kevade keskpaiku, sai mööda jõe kallast käidud kobrast otsimas. Astusin vähe libedamale pinnale ja enne kui arugi sain olin nabast saadik jões. Teine, vähe valusam juhus, oli see aeg kui rebasekutsikad otsustavad urust väljas käima hakata. Turnisin nende pesapaiku otsides ühes põlluäärsel kivi hunnikus. Astusin ühele suuremale kivile, mis otsustas jalge alt ära veereda. Selle tulemusena sai üks üsna valus kukkumine üle elatud. Õnneks olen ma suutnud alati nii kukkuda, et tehnika viga ei saa.

3.Milline teema köidab loodusfotograafias kõige enam?

Kõige enam köidavad mind ikka metsloomad. See talve lõpp sai lindudele üks söögiplats tehtud ning ei hakanud seal varjes passideski igav. Vahepeal proovisin ka lainurgaga maastiku pildistada, aga ei olnud mul see aeg püsivust – kiskus metsapoole.

4.Milline asi peab kindlasti fotokotis olema, kui pildistama lähed?

Kaamera ning mõni objektiiv. Peale selle on mul fotokotis veel toidukile, mis kaitseb tehnikat vihma eest. Kui on mõnda uude kohta või enne hämarat sügavasse metsa minek siis ilma GPS –ita ei kipu väga.

5.Kõige parem päevaaeg, aastaaeg, valgus ja koht pildistamiseks?

Kõige parem aeg on ikka tõusu ajal. Aastaajast eelistaks talve. Lemmikkohaks on ikka oma kodukandi mets, mis on ristirästi läbi käidud kuid ei väsi üllatamast. Muidu meeldivad hõreda alustaimestikuga metsad, männikud ning rabad.

6.Unistuste pilt näeks välja milline?

Unistuste pildiks oleks vanailves koos poegadega kaunil metsamaastikul, ajal mil hommiku- või õhtupäike nende karva paitab. Ilvesepere võib muidugi karu vastu vahetada aga ...

7.Põnevaim avastus siiani Eesti looduse kohta?

Põnevaimaks avastuseks oleks vast vanaemise tarkus. Nimelt ühekorra suutis ta mul mööda metssea karja jälge käies pea täiesti sassi ajada.


Pilte autorilt (rohkemate piltide kiikamiseks vajutage siia)Madis Pilt "Rebane"


0 Comments:

Postita kommentaar

 
Lendoravale Looduspilt.ee banner