Eesti Looduse fotovõistlus 2009

Ajakiri Eesti Loodus ja MTÜ Loodusajakiri kuulutavad välja Eesti Looduse fotovõistluse 2009. Fotode esitamise tähtaeg on 31. oktoober 2009. On viimane aeg enda pildivarud läbi vaadata ja meeldejäävamad hetked kokursile saata. Kel pilte ei ole, veel on aega tiiru looduses teha ja hetki jäädvustada. Konkursitingimustega saab tutvuda aadressil http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus/teema16. Eelmise aasta töödega saab tutvuda siit.


Edukat osalemist!


4 Comments:

Meelis Kalev said...

Uuemate andmete põhjal on faili suurust, mida üles laadida probleemideta, tõstetud- 10Mb

Urmet said...

Mis formaadis ja suuruses keegi faile saadab? Ma ei näe ja ei tea põhjust miks peaks saadetav fail olema suurem miinimumnõudest ja miks ta peaks ülimahukas tiff olema? Valgustage mind palun :)

Meelis Kalev said...

Ise saatsin pildid pikema küljega 3000px, JPG faili suurus tuleb nii 4,5 kuni 6M. Läks läbi küll EL kodulehelt. Ei peagi olema saadetav fail miinimumnõudest suurem ega tiffis. Kes soovivad pildikvaliteeti paremini säilitada, need saadavad suuremad failid.

Urmet said...

Jah, sellest ma saan aru, et kes soovivad aga kas mingit reaalset vajadust selleks kah üleüldse on, sellest ma aru ei saa. Ehk siis, et mida see andma peaks? See ju pole teada, millega ja kuidas žürii pilte vaatab. Et kui oletada, et nad vaatavad mingi nooh ca 30 tollise molu tagant mille reso on vast 2500x1600, siis vaevalt et nad pilte 100% suurusega vaatavad, et sellisel juhul oleks nagu parem ikkagi võimalikult väike pilt saata, siis jääb detail paremini näha. Kas ma saan asjast nagu õieti aru?

Muidu ise saatsin kah 3000px jpg-d aga minu failid üle 4Mb küll ei olnud.. pildid pakitud loomulikult väikseima tihedusega :S :)

Postita kommentaar

 
Lendoravale Looduspilt.ee banner